BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Spiningavimas naujokams

Spiningavimas - tai jau Lietuvoje paplitęs populiarus žvejybos būdas, prie kurio pereina vis daugiau žmonių. Daugelis sako, kad nemoku ir nebandysiu. Tačiau juk įdomu pabandyti kažka naujo tereikia turėti noro, įrankius ir viskas pirmyn į poilsį. :)

Ką reikia žinoti norint pradėti spiningauti?
1. Visada turite būti pasiruošia kirtimui (žuvies pagavimui), nes ji netikėtai užklumpa.
2. Turėti masalų keitimui.
3. Nuspresti ką žvejosite ar didelęs žuvis ar mažas.

Kaip pradėti žvejoti?
Jums reikia turėti pirmiausiai spinigą. Spiningai skiresi nuo paprastu meškiarių. Visu pirma jos yra sudedamos iš 2 ar 3 dalių. Geriausiai būtų 2,40m ilgio spinigas 2 dalių. Su juo patogiau nuo kranto. Galima ir trumpesnį, tačiau jau nuo kranto nelabai su juo nes ir užmetimas kitoks irnvisai jau netaip. Su trumpesniais geriausiai iš valties. Iš valties patarčiau su 2,10m ilgio pilnai užtenka. nuo kranto 2,40m. Geriausiai butu kad butu daugiau žiedu ir spiningas anglies plokšto.

Jai jau turite spiningą tada jums reikia valo. Koki valą geriausiai naudoti būtų spiningavimui kila klausimas tikriausiai. geriausiai patarčiau naudoti pinta valą. O mikro masalams paprasta mono valą. Kuo jie skiresi. Jie nieko nesiskiria tačiau skiresi tik jų stiprumas. Bent aš visada naudoju pinta valą, su kurio esu patikimas nes ant dugno nežinomoje vietoje visko gali buti. Geriausiai labai nestorinti pinto valo užtenka 0,18 ar 0,20 pilnai. Nes su jais galima ir normaliai užmesti ir didelę žuvį pagauti.

Dabar kaip jau turime spiningą ir valą mums reikia, rites. Kokias rites rekomenduočiau, na šito negaliu pasakyti kadangi vis laikai keičiasi technologijos vis gerėje. Tačiau iš patirties patarčiau imti spiningavimui nebloga rite, nes jai tenka nemažai apkrovų ir žinoma didelis darbas per dieną. Geriausiai naudoti spiningavimui patarčiau “Shimano” rites, kaina netiek ir svarbi tiktai žinoma ne 20Lt patarčiau pirkti rite spiningavimui kurios kaina ne mažiau kaip 100Lt nes tada jausite, kad ji tarnauja nemažai o jai norite keisti rites kas mėnesį tada galite ir pigesnes. Daugelis žiūri, kad būtų daug guoliu, jums iš tu guoliu nieko tik atminkite kad firmą ir garantyje yra svarbiausiai.

Na kaip jau turime visą pagrindą mums reikės ant ko žvejoti. Galite pirkti guminukus pagal savo skonį nes tai nėra butent kaškokia spalva ar pan. Tiesiog pirkite guminukus kokius tik norite aišku būtų geriau pirkti ne vieną nes reikia keitalioti. Atitaikyti spalvą ir pan.
P.S. Reikia ir pavadėlio kuris ryšasi prie valo o prie jo kabinasi masalas t.y. guminukas, vobleris ar blizgę. Nuo pavadėlio labai lengva apkabinti ir labai lengva užkabinti nereikia nieko perišynėti ar pan.

Na ką dabar pats spiningavimas.
Susiriše viską ir užsidėje pirmin į žvejybą. Taigi kaip reikia žvejoti. Tai yra nesunku ir paprasta. Naujokams patarčiau pirma pradėti nuo ešeriukų kad pajausti visą šitą kibimą. Jums tiesiog reikia užmesti ir sukti iš lieto na taip kad nesiektu dugno. Galite bandyti įvairiai traukti ir sukti.

Nepamirškite atlaisvinti truputėli bugnelio kad valas netruktu.

Kibimas:
Kaip sužinoti ar kimba ar už dugno kabinasi?
Tai nėra sunku tiesiog pajausite arba smugi arba tiesiog kaip linksta meškerė. Jai buvo smugis arba vibracija didele, jums reikia kirsti o jai tik sulinko meškerė vadinasi kabinasi už dugno ir reikia kilstelti spiningą į viršų. Jai tai nepadeda reikia tada sukti truputi greičiau arba reikai dėti mažesni galvakablį.

Jai kas neaišku dar rašykite forume arba komentaruose.

Straipsnis: zvejojam.lt
Rašė: Šarūnas

Patiko (6)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą