BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žvejyba dugnine

Sveiki,taigi pradėsiu rašyti straipsni,kurio dar nesugalvojau senokai buvau žvejoti galbūt dėl to ir trūksta minčių apie ką parašyt, mėginsiu viską papasakoti eksprontu.

Taigi kokia turėtų būti meškerė? Aš manyčiau sočiai užtenka 3.60m koto,galima ir 3.90m čia pagal jūs kokia jums malonesnė rankai.
Kokius rinktis kabliukus gaudant žuvį iki 2kg? Mano manymu tikrai užtenka 4 dydžio.
Kokį rinktis valą? Valas tūrėtų būti 0.16mm - 0.18mm geriau rinktis valą skęstantį,nes vejuotų oru gali būti nelengva įtempti tinkamai valą. Kota patarčiau rinktis iš stiklo pluošto pats esu įsitikinęs ir tikrai yra stipresnis,nei anglies pluošto.
Kokia turėtų būti meškerykočio gramatūra (gramai, užmetimo) manau 120-150g ,nes yra šeryklų, kurios sveria net iki 100g + dar svarelis.
Kokius rinktis svarelius? Čia jau žiūrint ką ruošiames gaudyti,mano manymu gaudant žuvį maždaug iki 2kg pilnai užtenka 10-20g svarelio, gaudant karpius jau reikia dėti dideli svareli nuo 50g,kad karpis patempęs masala galėtų pats užsikirsti nuo sunkaus svarelio.

Žvejyba dugnine nakties metu - Gaudant baltą žuvį aš nenaudoju signalizatoriaus, (prietaisas reguoja į ibimą ir praneša garsu) kadangi tai ne karpių žūklė per kurią kibimo gali nesulaukti prasėdėjas ištisą naktį. Paprasčiausiai ant bezdžionėlės prisitvirtinu šviesele,pritvirtinimui naudoju lipnia permatomą juostą privalumas tame,kad gali apvynioti pačią švieselę ji laikysis kur kas tvirčiau,nei klijuojant kraštus ir neuždengia švieseles.
Kaip laikyti meškerykotį užmetus? Yra karpiniai stoveliai,kurie yra itin patogus,bet galima naudoti ir vadinamas 2 šakutes, kad meškerykotis nebūtų ant žemės,kaip dažnai žvejojama plūdine. Meškerykočio galūnė turi būti nuleista link vandens,kad valą būtų lengviau tinkamai įtempti.
Kaip tinkamai įtempti valą? Užmetus meškerykotį jį nuleidžiame prasukame kelis kart beįnercinę ritę padedame meškerykotį ant stovelių ir lėtai renkame valą,kol valo 1 ir 2 galas susidurs,tuomet mūsų valas yra įtemptas gerai.
Kodėl reikia taip atidžiai įtempinėti valą? Jei per daug surinksitę valo (jį įtempsite) jūsų masalas atsidurs po vandenyje ęsančių smėliuku ar šeip kur užlys, tuomet žuvis jūsų masalo nebematys.
Kokį naudoti pašarą? Siūlau neleisti pinigų žūklės parduotuvėse,kai yra galimybė ji pasidaryt patiems, išsivirkite žirnių, pūpų, kukurūzų. Galit nusipirkti įvairiausių kvapų žinoma tada žuvis pas jus ateis daug greičiau užuodusį jūsų pašarą. Su kuo šeriate žuvį su tuo ir geriausią gaudyti žuvį,ant žirnio, pūpos tikrai jums nepradės kibti mailiai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą